2017-2018 WPI Men's Rowing Roster

NAME YR HT HOMETOWN/HIGH SCHOOL
Isaac Beeman So 6-1 Sammamish, WA / Skyline
Peter Beretich So 6-0 North Yarmouth, ME / Baxter Academy
Griffin Bishop Jr 6-2 Carlisle, MA / Concord-Carlisle
Mark Borghesani So 5-7 Acton, MA / Acton-Boxboro Regional
David Bovich Jr 5-10 Verona, NJ / Saint Peter’s Prep
Ben Bushe Fr 6-0 Worcester, MA / St. Peter-Marian
Frank Campanelli Jr 6-4 Avon, CT / Avon
Nicholas Carabillo Sr 6-0 Simsbury, CT / Simsbury
Kyle Coleman Fr 6-3 Kingston, MA / Sacred Heart
Bryce Corbitt Fr 5-10 Andover, MA / Andover
Joe Crognale Jr 5-5 Dedham, MA / Xaverian
Blake Dobay So 5-10 Hopkinton, MA / Hopkinton
Trevor Dowd So 6-4 Fairfax, VA / Gonzaga College
Lorenzo Dube Sr 6-2 Fall River, MA / Bishop Stang
Michael Eaton Sr 5-11 Exeter, NH / Phillips Exeter Academy
Zack Estrella Sr 5-11 Berkley, MA / Somerset-Berkley Regional
Andrew Euredjian Fr 5-11 Castaic, CA / Academy of the Canyons
Brandon Fox So 6-1 Hollis, NH / Hollis Brookline
James Goldstein So 6-3 Plainview, NY / Plainview-Old Bethpage JFK
Tucker Grim So 6-2 McLean, VA / Langley
Matthew Hagan So 5-11 Highlands Ranch, CO / Valor Christian
Kenedi Heather (cox) Sr 5-1 Taunton, MA / Taunton
Jeremy Hemingway Sr 6-1 Westford, MA / Westford Academy
Connor Huftalen Fr 6-4 Henniker, NH / The Derryfield School
Andrew Johnston So 6-2 Arlington, VA / Dublin School (NH)
Gabe Katz Fr 6-3 Longmeadow, MA / Longmeadow
Alex Legere Sr 5-11 Hooksett, NH / Manchester Central
Jeremiah Leonard Sr 6-3 Lyme Center, NH / Hanover
Brendan McCann Fr 5-11 Stonington, CT / Stonington
Andrew Morrison (cox) So 5-8 Oxford, MA / St. John's
Eric Motler Fr 5-11 Schenectady, NY / Guilderland
David Muse Jr 6-1 Rye, NH / Portsmouth
Ivan Nikulin Fr 6-0 Moscow, Russia / Hinkson Christian Academy
Abby O'Sullivan (cox) Fr 5-2 Templeton, MA / Narragansett Regional
Lily Olsen (cox) Jr 5-2 Princeton, NJ / Hopewell Valley Central
Nathan Pietrowicz Jr 6-2 Worcester, MA / St. John’s
Marc Reardon So 5-11 Auburn, NH / Pinkerton Academy
Matt Schueler Jr 5-11 Bridgewater, NJ / Bridgewater-Raritan Regional
Taylan Sel Fr 6-0 Istanbul, Turkey / Enka
Noah Shoer Fr 6-3 Portsmouth, NH / Portsmouth
Chris Skangos Fr 5-8 Oakton, VA / Oakton
Eric Solorzano Fr 5-8 Wayne, NJ / Wayne Hills
Jillian Sperra (cox) Fr 5-3 Derry, NH / Pinkerton Academy
Harris Sultan Fr 6-0 Bedford, NH / Bedford
Ben Thornton So 6-3 Merrimac, MA / Pentucket Regional
Brendon Train Fr 6-1 Excelsior, MN / Minnetonka
James Vorosmarti Sr 6-4 Center Valley, PA / Moravian Academy